Znamení vlka – Sexy kniha do ucha

Když v roce 2012 M. T. Majar po úspěchu své knihy Hot Boys vstoupila do vod fantastiky, způsobila nemalé vlnobití. Je jasné, že vydání audioknihy bylo nasnadě. Ta spatřila světlo světa na podzim 2014 a my si ji teď připomeneme. Koneckonců blíží se svátek všech zamilovaných a tohle je přeci jen příběh, v němž láska hraje nemalou roli.


Tori je Češka žijící v Americe. Doma ji po smrti rodičů a prarodičů nic nedrželo, a tak se odstěhovala za tetičkou do Států. S sebou si kromě zavazadel přivezla i pár traumat z dětství, zármutek a trochu kouzel, poděděných po babičce. Její život se po několika relativně poklidných letech opět otočí vzhůru nohama, když je proměněna ve vlkodlačici. Aby toho nebylo málo, zaplete se rovnou s alfou místní smečky.

V romantickém příběhu z pera M. T. Majar najdete hromadu přitažlivých chlapů, spoustu sexu, ale i napětí a lehce detektivní zápletku. Autorka využívá veškerých zbraní, které má k dispozici. Není tu tak nouze o hlášky, kulturní srážky, zuby, drápy a testosteron. Zkrátka je tu všechno, co dělá současnou urban fantasy tak populární. Postupně odhalujeme zákonitosti vlkodlačí smečky, a i když budete mít neodbytný pocit, že něco hodně podobného, ne-li stejného, jste už někde četli, funguje to a Znamení vlka si dokáže udržet vaši pozornost. Tori s Rubenem postupně upevňují svůj vztah a my přihlížíme zmatku, který do příběhu vnese konkurenční smečka.

I přes několik příběhových linií zůstává Znamení vlka spíše oddechovým čtivem, a tedy i poslechem. Přeci jen milostné pletky jsou většinu času na prvním místě, a tam kde nejsou, hrají i tak důležitou roli. Vzhledem k množství erotických scén, které kniha obsahuje, musela být legrace ji načítat.

Kateřina Janečková vdechla svým hlasem celému vyprávění nový rozměr. Sytý, znělý alt dá skvěle vyniknout atmosféře. V podání Kateřiny je Tori živočišná potvůrka, která ale pořád zůstává ženskou se vším všudy. Přednes jen umocňuje emoce, kterých tu není zrovna málo. Janečková jich předvedla celou škálu. Od vzteku, smutku a slz až po rozechvělé nadšení a potměšilost. Skvělá intonace přišla vždy v pravou chvíli a podtrhla patřičnou náladu scény. Jen několikrát se mi zdálo, že tón hlasu nedopovídá situaci. Jinak je ale celá audiokniha namluvena velice příjemně, díky čemuž je Tori ještě větší sympaťačka – nezřídka jsem se přistihla, že se při poslechu usmívám, a hlas Janečkové mě vyloženě nakazil dobrou náladou. Nutno podotknout, že se vypravěčka nezalekla velkého množství mužských postav, a minimálně u těch hlavních dokážete podle dikce a intonace snadno odhalit, který z nich zrovna mluví.

V celém příběhu mi tak vadila jen jedna jediná věc: jak byla Tori věčně urvaná z každého hezkého chlapa, který prošel kolem. Tak nějak jsem doufala, že v tomhle by se Znamení vlka mohlo od dalších urban fantasy lišit… Nicméně epilog bylo jedné velké WTF, promiňte, že to tak musím říct. V tuto chvíli tak nezbývá než litovat, že druhý díl audioknihy zatím stále není k dostání. Kdo by toužil po pokračování, musí sáhnout po tištěné knize.

70

 

znameni-vlkaNázev: Znamení vlka

Autor: M. T. Majar

Čte: Kateřina Janečková

Nakladatel: Walker & Volf

Délka nahrávky: 15 hodin 3 minuty

Několik slov o autorovi článku:

Autor: Zuzana "Daletth" Hartmanová

Daletth začala číst fantasy v poměrně útlém věku a tato vášeň jí vydržela až dodnes. Není tedy divu, že postupně nezůstalo jen u čtení, ale začala psát i vlastní příběhy. Kromě starších (a starých) textů, které můžete najít na jejích stránkách, jí v roce 2017 vyšla kniha "Noční labuť" u nakladatelství Gorgona Books. Mimoto získala v roce 2016 druhé místo v soutěži Vidoucí za postapokalyptickou arcanepunkovou povídku "Požírač blesků". V mezičase mezi psaním se stala redaktorkou magazínu MFantasy, kam psala několik let, než se nakonec rozhodla, že chce vlastní stránky. Jak je jejím zvykem, šla hlavou proti zdi a spolu s dalšími lidmi založila tento web.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.