Videorecenze: Okko se v Modré Crwi neztratí

10.6.2017    Lukáš Vaníček    Komiksy / Literární brána

Zatím poslední knihou v edici Modrá Crew je příběh ze světa inspirovaného estetikou feudálního Japonska zkombinovaného s pořádnou porcí magie a bájných tvorů. Jak se Okko čte a o čem je, to se dozvíte z našeho nového formátu, a to videorecenze.


 70 %

Název: Modrá Crew 3: Okko – Cyklus vody
Kresba: Hub
Scénář: Hub
Překlad: Richard Podaný
Nakladatelství: Crew
Počet stran: 100
Rok vydání: 2017

Několik slov o autorovi článku:

Autor: Lukáš Vaníček

Lukáš Vaníček poprvé přičichl k žánru fantasy v Městské knihovně v Nechanicích, kde v nejzazším koutku objevil první díl desetidílné ságy Davida Eddingse Belgariad a Malloreon. (V knihovním fondu však scházel desátý díl), který marně sháněl dalších pět let). Když dočetl celou knihovní poličku, začal budovat vlastní knihovnu. Už od gymnaziálních studií chtěl být novinářem. Brzy si ale uvědomil, že bez praxe to nepůjde, a tak se stal redaktorem Fantasyplanet, která v té době zažívala renesanci. Poté pracoval i pro Topzine v jeho nejranějších začátcích, ale zde vydržel jen tři roky. Pro Fantasyplanet psal až do roku 2015, odkud prchá naštvaný na tehdejší vedení a úkryt nachází pod Dagonovými ploutvemi.

Jeden komentář

  • Jiří Mikulík 10.6.2017na16:11

    Pěkné video a rozhodně přínosné informace.
    Co však jednoznačně nesedí, jsou procenta u hodnocení. Lukáš Vaníček prakticky celou dobu Okko vychvaluje, ale hodnocení je jen 70%?
    Pokud jsou tam nedostatky (jakože asi musí být), tak bych se je nebál ve videu zmínit. A to i v případě, že procenta znamenají pouze relativní porovnání s jinými komiksy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.