Seriálová hlídka pro leden 2016

3.1.2016    Redakce    Filmová brána / Seriály

Seriály jdou na dračku. Jak se totiž ukazuje, přináší dost často lepší divácký zážitek než filmy a u některých děl jsou vhodnější formou adaptace. Ze seriálů se tak v posledních letech stal hit a ani slavná herecká jména se nebojí v nich účinkovat. I v tomto směru si fantastika přijde na své měrou více než bohatou. My víme, že máte na co koukat, my koneckonců taky, ale nedá nám to, abychom se s vámi nepodělili o pár kousků, které nás v následujících dnech čekají, a vypadají více než zajímavě. A nádavkem si samozřejmě dáme i pár tipů na další série našich oblíbenců.

 

Beowulf – Return to the Shieldlands

Seriál postavený na staroanglickém mýtu o Beowulfovi, který přijíždí na pomoc dánskému králi Hrotgharovi, startuje už dnes – 3. ledna. Námětově je rozhodně z čeho těžit, ale v redakci se trochu bojíme výpravy – aby nakonec seriál neskončil spíše jako laciná parodie na původní epos.

¨

Lucifer

Na seriálovou adaptaci komiksového Lucifera nás už Fox láká hodně dlouho. Už v létě jste se mohli podívat na pilot. Diváci jsou napnutí jako kšandy – bude to stát za to? To zjistíme 25. ledna.

 

 

Mágové

Seriál je natočen na motivy knih Leva Grossmana. Vypráví příběh Quentina Coldwatera, který je přijat na tajnou newyorskou univerzitu pro magicky nadané jedince. O tom, jak moc je magie skutečná, se můžete přesvědčit od 8. ledna.

 

Second Chance
13. ledna bude odvysílána také premiéra seriálu, který v jistém slova smyslu odkazuje na kultovního Frankensteina. Život i po smrti se zde nabídne bývalému policistovi, který tak dostane šanci ještě něco ve svém životě vykonat.

 

Legend of Tomorrow

Na tenhle kousek jsme už jednou upozorňovali. Jelikož superhrdinů máme málo, sdružujeme je do rozličných aliancí – třeba i se zlosyny. Naši další dávku dostaneme 21. ledna.

 

The Shannara Chronicles

O tomhle počinu už se toho napsala celá řada, tak jen připomínáme, snad abyste nezapomněli, že první díl startuje už 5. ledna. Jako zajímavost dodáváme, že nakladatelství Omega připravuje u této příležitosti znovu vydání knižní série (samozřejmě se seriálovou obálkou) Terryho Brookse, která seriálu slouží jako předloha.

 

Shadowhunters

Podobně jako Shannara jsou na tom i Shadowhunters. Ti startují o týden později – 12. ledna. V redakci jsme zatím trochu na rozpacích a doufáme, že nás seriál příjemně překvapí.

 

Dickensian

Tohle je tady taková prazvláštní výjimka, a to hned ze dvou důvodů. První je ten, že premiéra už proběhla, a sice 26. prosince. A dalším důvodem je skutečnost, že tento seriál není fantastikou v pravém slova smyslu. Odehrává se totiž ve fiktivním světě Charlese Dickense, kde se setkávají všechny jeho nejznámější postavy. Seriál vyniká atmosférou, ale je to spíše libůstka pro ty z vás, kteří mají Dickense aspoň trochu načteného. Přesto jsme neodolali a nenápadně vám ho tu předhodili…, protože alespoň trošku mysteriózní to je, když se na jednom místě sejde několik smyšlených charakterů, nebo snad ne?

 

Galavant

Milým překvapením bylo přiklepnutí druhé série Galavantovi. Nová dobrodružství zpívajícího rytíře, který jde (zase) vysvobodit svou pravou lásku, začínají již dnes, tedy 3. ledna.

 

The 100

Stanice CW neudělala fanouškům seriálu The 100 radost, když oznámila, že na podzim nebude třetí série. Naštěstí nemusíme čekat už moc dlouho, protože vysílání startuje už 21. ledna a zdá se, že se máme na co těšit.

 

Akta X

Tenhle kult se vrací na obrazovky 24. ledna.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.