Scott Snyder dává Batmanovi do těla

Scott Snyder se do Batmana pustil s vervou a po skvělém Sovím tribunálu a nadprůměrném Sovím městě přichází Smrt rodiny. Joker se vrací po roce do Gothamu, a i když doslova ztratil tvář, šílenství a násilná povaha mu zůstaly. Tentokrát si nevystačí jen s Batmanem, ale jde po celé jeho rodině.

Batman-Smrt-rodiny-Alfréd

Batman-Smrt-rodiny-rodinaCelá sranda začíná, když Joker vtrhne na policejní stanici, kterou vyvraždí stejně snadno jako Terminátor, a vyzvedne si svůj obličej, který mu byl odříznut v komiksu Tváře smrti. Pak už se soustředí jen na batmanovic famílii. A není to troškař, nejen že unese Alfréda, ale nezapomene ani na všechny ty Nightwingy, Robiny a další. Což je mimochodem jediným problém celého comicsu – je tam moc těch vedlejších sidekicků a kdo se v batmanovském universu nevyzná, bude v tom mít zmatek. Ačkoli je třeba poznamenat, že to tak moc nevadí, protože o každém z jednotlivých pobočníků toho moc vědět nemusíme, abychom si užili příběh a pointu.

Batman-Smrt-rodiny-JokeSnyder společně s kreslířem Gregem Capullou vytvořili dusnou atmosféru, která funguje nejen při prezentování Jokerových šílených činů, ale také u budování nedůvěry kolem osoby Bruce Waynea. Snyder se totiž zase jednou nebojí překopat základní premisy universa a dělá to tak nenápadně, že mu do toho v nakladatelství DC nikdo nekecá. Bohužel už ale nemá odvahu na to dotáhnout věci až do konce, a finále je tak trochu zklamání, i když silný dojem z komiksu zůstává.

Jeho výhodou je, že se do něj můžete pustit bez znalosti předchozích dílů, ale silně bych doporučoval si je sehnat i tak. A to i těm, kteří by si o netopýřího muže jinak neopřeli ani kolo – Smrt rodiny je vynikající komiks, ať už Netopýřího muže máte rádi, nebo ne.

Verdikt:

90 - Těsně pod hladinou

Batman-Smrt-rodiny-coverNázev: Batman: Smrt rodiny

Autoři: Scott Snyder, Greg Capullo

Nakladatelství: CREW

Počet stran: 176 (možnost zakoupit v pevné i brožované vazbě) (odkaz na eshop zde)

Rok vydání: 2014

Několik slov o autorovi článku:

Autor: Ondřej "Walome" Hartman

Walome s recenzováním začal (když nepočítáme jeho blog) na stránkách Topzine.cz, kde zůstal necelý rok. Po kratší pauze se v roce 2012 stal redaktorem magazínu MFantasy, kde vydržel o něco déle. Po zkušenostech načerpaných nejen z těchto webů se stal spoluzakladatelem webu Dagon.cz, kde zůstane, dokud se Dagon nepřestane plavit ve fantasy vodách. Mezi jeho oblíbené subžánry patří urban fantasy, ale nepohrdne ani kvalitní high fantasy. Věnuje se také hraní PC a PS her a čtení komiksů.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.