Reportáž z HorrorConu 2017

Třetí listopadový víkend byl tento rok pro někoho vzpomínkou na Sametovou revoluci či na upálení Jana Palacha. Pro mne to však byl svátek hororu. Ve stejný čas se totiž pod taktovkou vynikajcí čtveřice organizátorů Kristina Haidingerová – Trefilová, Honza Vojtíšek, Tislav Rocker Trefil a Zdeněk Svoboda v malebném podniku Darkvelvet konal již druhý ročník HorrorConu.

Stěny místa konání ozvláštnily horrorové kresby nejen tatéra Filipa Kysela (foto Hanina Veselá)

Pro tento rok naplánovali velice zajímavý dvoudenní program – včetně klasických hororových témat, jako jsou například zombíci, o kterých jsme se mohli dozvědět, jak se k nim staví voodoo náboženství, dle jehož učení bychom si mohli takového pěkného zombíka pomocí tajemného prášku udělat doma, spisovatel Diuk nám zase vyložil jejich jazyk tak, abychom se v případě setkání s nimi mohli domluvit.

Angel Wicky nám předvedla, že horor nemusí být jen námět na klasický děsivý film, knihu či obraz, ale i na takový velmi zajímavý a kvalitní pornofilm, jako je Pinhead v jejím hereckém podání (a který nám přišla speciálně promítat se svým výkladem).

Organizátor Tislav Rocker a playmate Angel Wicky (foto Hanina Veselá)

Angel Wicky však nebyla jedinou herečkou ze světa hororů. Pozvání organizátorů přijaly i takové hvězdy jako Zora Ulla Keslerová – známá nejen z italských hororů – a hlavní ženská postava amerického hororu HOSTEL – Barbara Nedeljáková.

Nesmělo zde chybět také představení nejdiskutovanějšího hororu posledních měsíců – horor Stephena Kinga TO. Zpracování audioknihy se ujalo vydavatelství OneHotBook a my jsme se dočkali i krátké ukázky od pana Pavla Soukupa.

Pavel Soukup a Kristina Haidingerová (foto Markéta Hlavatá)

Na HorrorConu se odehráli dokonce tři křty knih a to konkrétně od autorů: Martin Štefko, který zde křtil svoji knihu Mrtví kráčí po zemi – Život v ráji; Jan Pavlas, zde uvedl svoji knihu Hordy a Dominik Fiala křtil knihu Za oponou.

Velkým lákadlem pro mnoho lidí byla i literární soutěž O krvavý brk, která si zde odbyla svoji premiéru a inspirovala i malou osmiletou dámu, jež sice nevyhrála, ale prý se účastní i příští rok.

Honza Vojtíšek předává cenu nejmladší soutěžící O krvavý brk (foto Markéta Hlavatá)

A co vy, milovníci hororů? Nemáte chuť vzít pero, vypsat své děsivé představy a přijít si o nich příští rok na HorrorConu popovídat?

Text: Jakub Dobrovič, Foto: Hanina Veselá a Markéta Hlavatá

WEB HorrorConu: http://horrorcon.cz/

WEB literární soutěže O krvavý brk: http://horrorcon.cz/literarni-soutez/o-krvavy-brk-2018/

Partneři:

OneHotBook: http://www.onehotbook.cz/audioknihy/to-audiokniha-horor/

Nakladatelství Netopejr: http://netopejr.cz/category.php?id=1475073174

 

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.