Propagační materiál k filmu Warcraft nepřekvapil

Nalijme si čistého vína. Od komiksu Warcraft: Pouta bratrství nikdo nemohl čekat žádné zázraky. Každému soudnému člověku musí dojít, že se jedná o další ze způsobů, jak na známé značce vydělat peníze. Nicméně i z toho mohl vzejít působivý a dobře nakreslený komiks. Povedlo se?


Příběhově se vracíme dvacet let před události filmu, kdy jediným problémem lidského království jsou občasné útoky trollů. Mladý princ Llane bere spravedlnost do svých rukou a se svými kámoši ve zbrani Lotharem a Medivhem zaútočí na trollího šamana, který využívá temnou magii, známou jako fel.

Kdo zná svět Warcraftu, bude tu jako doma. Kdo viděl film, tak taky. A pro jiné čtenáře tento komiks určený není. Příběh ničím nezaujme, popadesátépáté sledujeme, jak Medivh pomalu přechází na temnou stranu síly, nebo jak Lothar s Llanem utužují své přátelství. To vše v doprovodu kresby Chrise Metzena, která je tak nenápaditá, nezajímavá a odbytá, až z toho jde hlava kolem.

Digitální zvýraznění a vybarvení působíjako pěst na oko. Autor často záměrně rozmazává pozadí panelů, což vypadá neuvěřitelně lacině a neesteticky. Mladí válečníci nosí účesy jak kdyby se chystali na Horečku sobotní noci a zbroje svojí hranatostí připomínají grafiku Warcraftu III. Možná umělecký záměr!

Úsměvný je moment, kdy Medivh čte v knize, ve které není žádný text nebo když nosí jakýsi bandalír s pouzdry, které připomínají sumky. Dalším komickým prvkem jsou jednoduše kreslené obří meče, které působí neuvěřitelně prázdně, nebo nevýrazné obličeje ústřední trojice. Posledním hřebíčkem do rakve grafické stránky je už jen žlutý lettering, kterému k dokonalosti chybí snad už jen comic sans.

Podobnou recenzi bych nejspíš zakončil něčím jako: „Vhodné hlavně pro fanoušky známé série.“, ale komiks Pouta bratrství si nezaslouží ani to. Mohu ale napsat, že Pouta bratrství nestojí ani 300,- a je to pět sešitů ze světa Warcraftu – takže je vhodný pro hardcore fanboye tohoto universa nebo ultra milovníky filmu.

50 %

Název: Warcraft: Pouta bratrství
Kresba: Chris Metzen
Scénář: Paul Cornell
Překlad: Martin D. Antonín
Nakladatelství: CREW
Počet stran: 112
Rok vydání: 2017

Několik slov o autorovi článku:

Autor: Ondřej "Walome" Hartman

Walome s recenzováním začal (když nepočítáme jeho blog) na stránkách Topzine.cz, kde zůstal necelý rok. Po kratší pauze se v roce 2012 stal redaktorem magazínu MFantasy, kde vydržel o něco déle. Po zkušenostech načerpaných nejen z těchto webů se stal spoluzakladatelem webu Dagon.cz, kde zůstane, dokud se Dagon nepřestane plavit ve fantasy vodách. Mezi jeho oblíbené subžánry patří urban fantasy, ale nepohrdne ani kvalitní high fantasy. Věnuje se také hraní PC a PS her a čtení komiksů.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.