Poslední Crew je tady…

9.5.2016    Josef Šrámek    Komiksy / Literární brána

Už je to tak. Crew, komiksový časopis, který přežil nejen Loba, ale i nenechavou neviditelnou ruku trhu, končí.


crew52-2Na poslední cestu doprovází starou dobrou Crew ten nejpovolanější, ten, kdo jí stál u kolébky. Ano, sám Velkej šéf, Lobo. Alan Grant nám tu ve spolupráci s kreslířem Carlosem Ezquerrou na rozloučenou servíruje příběh o tom, jak Lobo seknul s kouřením, protože dostal raka. A jelikož každý ví, že Lobáka si nelze představit bez čvaňháka, je jasné, že potenciál této zápletky je maximální. Rakovina nerakovina, Lobo je v plné síle.

Aby mohla Crew odpočívat v pokoji, zbývá ještě dokončit to, co bylo rozehráno. Padesáté druhé číslo Crwe tak přináší druhý díl fantasy cyklu Ekhö scénáristy Allesandra Barbucciho a Christophera Arlestona. Ekhö pokračuje v linii nastolené už minule. Silnou strá
nkou je nadále crew52-3především zábavná, neotřelá kresba, ale nezaostává ani práce scénáristy. crew52-1V případě Ekhö sice nejde o kdovíjak složitý příběh, zabaví ovšem bez problémů a na poslední stránce se lze jen stěží ubránit pocitu, že je škoda, že je už konec.

Dokončení se dočkal i Hellblazer. Dozvíme se tak, co je ona záhadná Rudá hrobka, a především jestli John Constantin přežije i tenhle případ. Mike Carey v tomto příběhu potvrdil, že patří k nejlepším současným scénáristům. Pohybuje se v Constantinově univerzu jako ryba ve vodě a podle mého názoru jim to spolu klape ještě o poznání lépe, než tomu bylo v případě předcházejícího runu Briana Azzarella. Careyho příběhům by určitě slušelo knižní vydání.

Takže co říci závěrem? Crew se s námi rozloučila v plné parádě. Díky za vše a budeš nám chybět!

 

STÁT!!! KAM JAKO DETE, GURVA?!? STREJČEK LOBÁK EŠTĚ NESKONČIL…

Lobo

Jenže, pokud sledujete na Youtube Komiksář, tak stejně víte to, co ostatně vykecá hned úvodník. Crew tak úplně nekončí. Končí jenom její současný formát, ne časopis jako takový. Ruku na srdce, vážně jste čekali od Lobovy kmotřenky, že jen tak zaklepe bačkorama? Takže zvolejme slovy klasikovými: Crew je mrtva, ať žije Crew!

Doporuujeme

Název: Crew 52
Kresba: kolektiv autorů
Scénář: Kolektiv autorů
Překlad: Darek Šmíd, Richard Podaný, Štěpán Kopřiva
Nakladatelství: Crew
Počet stran: 74
Rok vydání: 2016

Několik slov o autorovi článku:

Autor: Josef Šrámek

Josef Šrámek světlo světa spatřil ve stejném roce jako Miliusův Barbar Conan. Asi už tehdy byly kostky vrženy. K fantastice se dostal prostřednictvím nudy ve školních škamnách, krácené hraním Dračího doupěte, dalším iniciačním zážitkem pak bylo setkání s jistým urostlým Cimmeřanem. Po R. E. Howardovi, L. De Campovi a L. Carterovi pak už rychle za sebou následovalo seznámení se s J. R. R. Tolkienem. A. Sapkowskim, R. E. Feistem, D. Eddingsem a D. Gemmellem, čímž bylo o preferencích definitivně rozhodnuto. S ohledem letité okouzlení historií vždy inklinoval spíš k fantasy než sci-fi, knihy I. Asimova, F. Herberta nebo P. Andersona ovšem uznává také. Neopovrhne ani fantastikou domácí, ujít si nenechá především knihy J. Červenáka, L. Medka, J. Hlávky, V. Šlechty, Š. Kopřivy, dopustit nedá na Kulhánkův Noční klub, Kladivo na čaroděje, Malazské univerzum a – jak jinak – světy H. P. Lovecrafta J V poslední době ale holduje především komiksu, k němuž ho přivedli R. Kirkman, J. Hill, F. Miller, M. Mignola a A. Moore.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.