Mýty a vlci, Wolfi a Sněhurka, Popelka a obři

Scénárista a kreslíř William Willingham se narodil ve Virginii, US. Jeho otec byl voják, proto Will žil například také na Aljašce či v Německu. Kreslením si začal vydělávat již na konci sedmdesátých let.

Scénárista a kreslíř William Willingham se narodil ve Virginii, US. Jeho otec byl voják, proto Will žil například také na Aljašce či v Německu. Kreslením si začal vydělávat již na konci sedmdesátých let.

Mýty 8Mýty po osmé. Jak pokračuje příběh obyvatel Mýtova, co se děje s Nepřítelem a jak se povedlo jubilejní padesáté číslo? To vše se dozvíte v následující recenzi.

Mauglí dostává za úkol najít Wolfiho, který se skrývá neznámo kde. Popelka se vydává po fazolovém lusku do země nad mraky a Sněhurka se snaží vychovávat svých sedm neposedných potomků. Vlastně šest, protože sedmý se někde ztratil. No a Nepřítel se může těšit na jednu nečekanou návštěvu.

Předpokládám, že kdo se dostal k osmému dílu série, má patrně Mýty rád. Sedí mu kresba, baví ho pohádkovo-dospělácký svět a je patrně zvědavý, jak se postavy a celá situace války s Nepřítelem bude vyvíjet dál. Z tohoto pohledu je třeba podotknout, že Mýty jedou i nadále v zajetých kolejích.  Mezi nejsilnější epizody rozhodně patří Wolfiho vojenská mise, která v sobě kombinuje napětí a soustředění se na nejdrsnější figuru Mýtova.

Osmá kniha obsahuje také padesáté číslo, ve kterém se stane něco velkého. A je to fajn. Ovšem, co fanouška potěší velice, je ukázka scénáře na úplném konci booku. Můžete nahlédnout pod pokličku tvůrce, a to je vždy zajímavé. Je vidět, že Bill Willingham pouze načrtává děj a veškerou kresbu nechává na kreslíři, na rozdíl od některých kolegů, kteří popisují, jak má přesně vypadat který panel.

Mýty plynou příjemně. Příběh se posunul zase o něco dál, jedna linka se vyřešila a mohli jsme se zase jednou podívat, jak myslí a pracuje Popelka. Dokonce je tam nahá! Skoro.

Mýty 8 cover

 

Název: Mýty 8: Vlci

Scénáře: Bill Willingham

Kresba: Mark Buckingham, David Hahn, Lan Medina

Překladatel: Ľudovít Plata

Nakladatel: CREW

Rok: 2015

 

Několik slov o autorovi článku:

Autor: Ondřej "Walome" Hartman

Walome s recenzováním začal (když nepočítáme jeho blog) na stránkách Topzine.cz, kde zůstal necelý rok. Po kratší pauze se v roce 2012 stal redaktorem magazínu MFantasy, kde vydržel o něco déle. Po zkušenostech načerpaných nejen z těchto webů se stal spoluzakladatelem webu Dagon.cz, kde zůstane, dokud se Dagon nepřestane plavit ve fantasy vodách. Mezi jeho oblíbené subžánry patří urban fantasy, ale nepohrdne ani kvalitní high fantasy. Věnuje se také hraní PC a PS her a čtení komiksů.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.