Kanagawa rozhodně není nudná, jak by se mohlo zdát

29.12.2017    Lukáš Vaníček    Herní brána / Stolní hry

Desková hra Kanagawa přenese hráče do malířské akademie v dalekém Japonsku, kde se budou učit různým technikám, aby stvořili co nejlepší obraz. Zní to jako nuda? Věřte mi, že není. Malá krabička, kterou letos vydalo Albi, skrývá vynikající zábavu s nádherným grafickým designem, která dokáže pobavit i náročnější hráče. A dá se tu i pořádně svinit soupeřům…

Jak se Kanagawa hraje, představujeme v následujícím videu:

 

Jak zní celkové hodnocení? Musím říci, že to je paráda! Jednoduché na naučení a náročné na vyhrání a hlavně krásně ilustrované.

90 %

Název: Kanagawa
Druh hry: EURO hra, strategie
Počet hráčů: 2 – 4
Délka hry: 45
Distributor: Albi
Herní kategorie: Japonsko, malířství
Rok vydání: 2016

Několik slov o autorovi článku:

Autor: Lukáš Vaníček

Lukáš Vaníček poprvé přičichl k žánru fantasy v Městské knihovně v Nechanicích, kde v nejzazším koutku objevil první díl desetidílné ságy Davida Eddingse Belgariad a Malloreon. (V knihovním fondu však scházel desátý díl), který marně sháněl dalších pět let). Když dočetl celou knihovní poličku, začal budovat vlastní knihovnu. Už od gymnaziálních studií chtěl být novinářem. Brzy si ale uvědomil, že bez praxe to nepůjde, a tak se stal redaktorem Fantasyplanet, která v té době zažívala renesanci. Poté pracoval i pro Topzine v jeho nejranějších začátcích, ale zde vydržel jen tři roky. Pro Fantasyplanet psal až do roku 2015, odkud prchá naštvaný na tehdejší vedení a úkryt nachází pod Dagonovými ploutvemi.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.