Gunsmith Cats 2 – Připoutejte se, prosím

Rally Vincent a Minnie-May Hopkins jsou zpět. A s nimi rychlá auta, zbraně, výbušniny, mafiány prolezlé město, zkorumpovaná policie, autorova lehká úchylka na lolitky a celkově trošku erotikou prodchnuté ovzduší.


Guns2Manga Gunsmith Cats, kterou u nás vydává nakladatelství Crew je tak trochu mimo Dagonovy vody, neboť neobsahuje žádné fantastické prvky. Nicméně jsme se rozhodli udělat v tomto případě výjimku, protože Keniči Sonoda vytvořil opravdu dílo hodné obdivu.

Kromě toho, že mají Rally a May obchod se zbraněmi, živí se také jako lovkyně lidí. Jeden z úlovků Rally prozradí, že se z vězení chystá utéct zločinec jménem Gray, kterého Rally dostala v prvním svazku za mříže. Je tak nasnadě, že jí půjde po krku. Do toho se samozřejmě přimíchá kurýr Bandita Bean. Tahle postava je tu často a rozhodně ne naposledy. Jak se ukazuje, je to sice zločinec, ale má čest a bez výjimky se drží svých pravidel, což je jistá kombinace na to stát se miláčkem davů.

Dvě třetiny omnibusu pak zabírá příběh, kdy se Misty Brown, taktéž jedna malá kriminálnická rybička, s níž se Rally seznámí v prvním dílu, zaplete s mafiány. Aby toho nebylo málo, mafie dostala posilu v podobě drsné Italky Goldie, která se stane Rallynou noční můrou.

Guns1Na rozdíl od prvního svazku, se tady neřeší tolik osobní problémy mezi protagonisty. Sice nakoukneme trochu do pikantní minulosti May a zažijeme si pár soukromějších chvilek, ale jinak je to především akce, akce, akce. Sonoda zvládá velice dobře zachytit dynamiku jednotlivých panelů a díky tomu se v kresbě neztratíte ani během zběsilých automobilových honiček (kterých je tu opravdu hodně) nebo přestřelek (kterých je tu ještě víc). Hodně potěší autorův smysl pro realističnost, kdy má na zřeteli i rozličné detaily. Postavy tak nejen rozumí svému řemeslu, ale i logicky uvažují. Například, když Rally a May předem vědí o útoku, připraví se a vezmou si třeba i ochranné brýle. Jsou to sice drobnosti, ale právě díky nim manga Gunsmith Cats vyniká nad podobnými kousky. Autorova slabost pro zbraně se zkrátka nezapře. Tak jako jeho obliba ženských těl. Takže o prsa a více či méně zahalené klíny tu opět nebude nouze, stejně jako o sexuální narážky a lehké deviace.

Třetí svazek Gunsmith Cats chystá nakladatelství Crew na letošek. Rozhodně se máme na co těšit, protože tentokrát si to Rally rozdá s Banditou Beanem. Zda se dočkáme obou významů této fráze, se uvidí. Ale v případě Keničiho Sonody bych se tomu nedivila.

doporučuje

 

Gunsmith cats 2Název: Gunsmith Cats 2

Kresba: Sonoda, Keniči

Scénář: Sonoda, Keniči

Překlad: Anna Křivánková

Nakladatelství: Crew

Počet stran: 468

Rok: 2015

Několik slov o autorovi článku:

Autor: Zuzana "Daletth" Hartmanová

Daletth začala číst fantasy v poměrně útlém věku a tato vášeň jí vydržela až dodnes. Není tedy divu, že postupně nezůstalo jen u čtení, ale začala psát i vlastní příběhy. Kromě starších (a starých) textů, které můžete najít na jejích stránkách, jí v roce 2017 vyšla kniha "Noční labuť" u nakladatelství Gorgona Books. Mimoto získala v roce 2016 druhé místo v soutěži Vidoucí za postapokalyptickou arcanepunkovou povídku "Požírač blesků". V mezičase mezi psaním se stala redaktorkou magazínu MFantasy, kam psala několik let, než se nakonec rozhodla, že chce vlastní stránky. Jak je jejím zvykem, šla hlavou proti zdi a spolu s dalšími lidmi založila tento web.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.