Fantastika v českých kinech (únor 2018)

V únoru budou mít fanoušci fantastiky možnost zhlédnout pět nových příběhově rozmanitých filmů.


Sněhová královna: Tajemství ohně a ledu

Premiéra: 8. 2.

Třetí díl ruské animované pohádkové série nás tentokrát zavede do hor. Přesně tam Gerda a její bratr Kai vyrazí, aby si odpočinuli. To ještě netuší, že na ně čeká neobvyklé dobrodružství.

Alenka v zemi zázraků

Premiéra: 8. 2.

Další fantasy pohádka, tentokrát česká, se točí okolo malé dívky, v jejímž světě se prolíná fantazie a skutečnost.

Black Panther

Premiéra: 15. 2.

První Marvelovka nového roku je zde! Jejím hlavním hrdinou bude novopečený král Wakandy T’Challa, který čelí nebezpečnému nepříteli dost silnému na to zničit nejenom Wakandu, ale rovnou celý svět.

Tvář vody

Premiéra: 15. 2.

Nový film oblíbeného režiséra Guillerma del Tora vypráví o zvláštním vodním tvorovi, který se stává objektem experimentů… aspoň do té doby než mu němá uklízečka Elisa pomůže k útěku. V hlavních rolích se objeví Michael Shannon a Sally Hawkins.

Hmyz

Premiéra: 19. 2.

Údajně poslední film režiséra Jana Švankmajera vypráví o skupině ochotníků, kteří v divadle zkouší hru Karla Čapka Ze života hmyzu a postupně se stále více ztotožňují se svými rolemi.

Co si myslí redaktoři?

Daletth: Já se konečně po dvou měsících (nepochopitelného) čekání, spamování zahraničními recenzemi a informacemi o získaných Glóbech a nominacích na Oscara, konečně dočkám Tváře vody! Ostatní filmy mě bohužel příliš nezaujaly, a to navzdory faktu, že tam je zastoupena i domácí produkce.

Vendula: Tvář vody vypadá slibně, ale mým favoritem se stal Black Panther. Ačkoliv Black Panther nepatří k mým nejoblíbenějším superhrdinům (vlastně by to nedotáhl ani do první desítky), film si stejně v kinech nenechám ujít, protože Marvelovky mají největší kouzlo právě na velkém plátně.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.