Fantastika v českých kinech (říjen 2017)

V říjnu budou mít fanoušci fantastiky možnost v kinech zhlédnout pět žánrových a zároveň dostatečně rozmanitých filmů.


Blade Runner 2049

Premiéra: 5. 10.

Pokračování legendárního sci-fi Blade Runner vzbuzuje ve fanoušcích původního filmu značnou skepsi. Ať už se film povedl jakkoliv, minimálně po vizuální stránce by mělo jít o zajímavou podívanou. V hlavních rolích se objevili Harrison Ford a Ryan Gosling.

My Little Pony Film

Premiéra: 12. 10.

My Little Pony je popkulturní fenomén, který spousta lidí miluje a další ho nechápou. Pokud patříte do té první skupiny, jistě vás potěší, že se se svými oblíbenými hrdiny nyní budete mít možnost setkat na velkém plátně v příběhu o záchraně Ponyville.

Geostorm: Globální nebezpečí

Premiéra: 19. 10.

Naše planeta již čelila přírodní hrozbě mnohokrát. Tentokrát se jí postaví v debutovém filmu režiséra Deana Devlina (předtím točil pouze seriály) s Gerardem Butlerem v hlavní roli.

Thor: Ragnarok

Premiéra: 26. 10.

Letos jsme již v kinech z Marvelovek mohli vidět Spider-Man: Homecoming a dvojku Strážců galaxie. Do třetice všeho dobrého se dočkáme již třetí Thorovy sólovky, kde tentokrát bude spolupracovat (a nejspíš i bojovat) s Hulkem. Režie se ujal Taika Waititi, který má za sebou vydařenou komediální upířinu Co děláme v temnotách.

Jigsaw

Premiéra: 26. 10.

V pořadí již osmé pokračování známé hororové série Saw. Ačkoliv je Jigsaw údajně mrtvý, ve městě se začnou objevovat zohavená těla a všechny důkazy ukazují právě na pachatele předchozích zločinů. Série postupně značně ztrácela dech, ale třeba nový díl svou kvalitou překvapí.

Co si myslí redaktoři?

Daletth: Stále váhám nad Blade Runnerem, to bude ještě trochu oříšek… A když najdu parťáka na trojku Thora, tak se na něj do kina asi vypravím.

Jeremiáš: Blade Runner, rozhodně. První reakce ze zahraničí vypadají povzbudivě a Harrison Ford o scénáři prohlásil, že je nejlepší, jaký kdy četl. Thora taky nevynechám, i když jsem k jeho novému stylu vypůjčenému od Strážců Galaxie poněkud skeptický.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.