Fantastika v českých kinech (prosinec 2017)

V prosinci se v českých kinech rovnoměrně objeví dva blockbustery a dva umělecky laděné žánrové snímky.


Místo splněných přání

Premiéra: 7. 12.

V restauraci každý den sedí na stejném místě muž, který může lidem splnit přání. Otázkou je, co za to bude chtít na oplátku. Snímek se zvláštní atmosférou i ústřední myšlenkou vznikl v Itálii.

Star Wars: Poslední z Jediů

Premiéra: 14. 12.

Pokračování Star Wars je bez debat nejočekávanějším filmem prosince. Ray ztvárněná Daisy Ridler tentokrát nebude spolupracovat s nikým jiným než Lukem Skywalkerem. O režii se postaral Rian Johnson, který má na kontě například všeobecně vysoce hodnocené sci-fi Looper (2012).

Thelma

Premiéra: 14. 12.

Mladá dívka nastoupí na novou školu, zamiluje se a zjistí, že možná má neobvyklé schopnosti. Takto zní nástin děje jako docela standardní fantasy. To by ale film nesměl režírovat dánský tvůrce Joachim Trier, jehož tvorba se mainstreamu vymyká.

Jumanji: Vítejte v džungli!

Premiéra: 21. 12.

Pokračování oblíbeného fantasy/rodinného filmu z 90. let do hry přivede čtyři školáky, kteří se ocitnou v džungli v těle postav, které si pro hru zvolili. Podle traileru film sází především na humor a akci, takže by mohlo jít o fajn oddechovou podívanou.

Co si myslí redaktoři?

Daletth: Já jsem primárně dost naštvaná, že mi přesunuli film The Shape of the Water, na který jsem se neuvěřitelně těšila, až na únor 2018 (v Americe jde do kin 8. 12. na Slovensku 18. 1., jen u nás až 15. 2., protože prostě bagr). Takže já stávkuju a do žádného kina v prosinci nejdu. A basta.

Vendula: Většina fanoušků fantastiky se nejspíš bude těšit na nové Star Wars. Mně nikdy ale tahle sága nepřirostla k srdci, takže z prosincové nabídky si vybírám nové Jumanji. Jednička byla filmem mého dětství a Jumanji: Vítejte v džungli! vypadá jako fajn komediální podívaná, tak proč ne?

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.