Fantastika v českých kinech (leden 2018)

V prvním měsíci nového roku budou mít fanoušci fantastiky na výběr z několika žánrově odlišných filmů.


Čertoviny

Premiéra: 4. 1.

Zdeněk Troška se v nové pohádce vrací ke svému oblíbenému tématu – čertům. Hrdiny filmu jsou dva nešikovní čerti, kteří dostanou za úkol přivést do pekla hříšné duše.

Insidious: Poslední klíč

Premiéra: 4. 1.

Čtvrtý díl hororové série Insidious se bude točit okolo parapsycholožky Elise, která čelí strašidelnému domu.

Zmenšování

Premiéra: 11. 1.

Hlavní hrdina filmu se nechá zmenšit, čímž se jeho život dočista změní. Ústřední role v této sci-fi komedii si zahráli Matt Damon a Kristen Wiig.

Coco

Premiéra: 18. 1.

Miguel se navzdory přáním své rodiny touží stát hudebníkem. Jeho cesta ho zavede až do barevné a fascinující říše mrtvých. O režii se postarali dva zkušení tvůrci animovaných snímků – Lee Unkrich (Hledá se Nemo, Příšerky s.r.o.) a Adrian Molina (scénář k Hodnému dinosaurovi).

Labyrint: Vražedná léčba

Premiéra: 25. 1.

Třetí díl young-adult sci-fi odehrávající se v postapokalyptickém světě. Aby Thomas a jeho přátelé přežili, budou muset čelit mnoha nebezpečím. O režii se opět postaral Wes Ball, který režíroval i předchozí dva díly.

Dukátová skála

Premiéra: 25. 1.

Parta dětí hledá ukrytý poklad a přitom se střetnou s nebezpečnou Černou paní, strážkyní pokladu. Další nová česká pohádka cílí na rodiče a jejich děti.

Co si myslí redaktoři?

Daletth: Já pořád trucuju. Ale animák vypadá nadějně.

Vendula: Chci zkusit Labyrint: Vražednou léčbu. První dva díly mě sice příliš neuchvátily, ale přesto mě zajímá, jak příběh Thomase a jeho přátel skončí. Zmenšování by rovněž nemuselo být špatné, o tomto tématu se zase tolik filmů netočí.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.