Fantastika v českých kinech (březen 2018)

V březnu se v kinech objeví sedm rozmanitých filmů.


Winchester: Sídlo démonů

Premiéra: 1. 3.

Nový horor bratrské dvojice Michael a Peter Spierigovi (upířina Svítání, sci-fi Predestination) nás zavádí do architektonicky neobvyklého domu, kde se to duchy podle všeho jenom hemží. Film se nechává inspirovat skutečnými událostmi.

Triky s trpaslíky

Premiéra: 1. 3.

Hrdinkou animovaného filmu je mladičká Chloe, která se přestěhuje a začne být přesvědčená, že zahradní trpaslíci v jejím novém domově jsou živí.

Tomb Raider

Premiéra: 15. 3.

Lara Croft se vydává vypátrat, co se doopravdy stalo s jejím otcem, a samozřejmě se zaplete do dobrodružství a problémů. V hlavní roli se představí známá herečka Alicia Vikander (Ex Machina, Dánská dívka).

Cesta za králem trollů

Premiéra: 15. 3.

Poněkud netradičně se v kinech objeví i norská pohádka, která bude vyprávět přesně o tom, co naznačuje název – o putování hrdinů za králem trollů.

Králíček Petr

Premiéra: 22. 3.

Odvážný králíček Petr se postaví proti novému majiteli farmy, kde žije. Film vychází z (v Británii) velmi oblíbené knihy spisovatelky Beatrix Potterové.

Pacific Rim: Povstání

Premiéra: 22. 3.

Pokračování filmu z roku 2013 nás zavede do světa, kde je válka na spadnutí, a hlavní hrdinové musejí projít rychlým výcvikem, aby měli vůbec šanci na přežití… jenže ani to nemusí stačit. První díl byl oddechová akční řežba, uvidíme, jak si povede dvojka.

Ready Player One: Hra začíná

Premiéra: 29. 3.

Pravděpodobně nejočekávanější novinka měsíce března vznikla pod režijním vedením Stevena Spielberga. Film je adaptací úspěšné knihy, která potěšila všechny geeky a milovníky videoher a virtuální reality.

Co si myslí redaktoři?

Vendula: Navzdory počtu nových filmů mě žádný z nich příliš nezaujal. Nakonec volím Ready Player One – ve Spielbergovy režijní schopnosti navzdory několika přešlapům stále věřím, a knihu jsem nečetla, takže když film nebude věrná adaptace, aspoň na něj nebudu muset nadávat. 🙂

Daletth: Já jsem na pohádky, takže mě nejvíc zaujala Cesta za králem trollů. Vyzkoušela bych i Ready Player One, uvidíme. Knihu jsem četla a nesedla jsem si z ní na zadek tak jako zbytek  světa – pro mě dobrá kniha musí obsahovat víc než bambiliardu popkulturních narážek, ve kterých se vyzná jen geek (a to i bez ohledu na to, že spoustu v díle zmiňovaných her či filmů znám a mám ráda…). Nicméně film má potenicál být fakt vizuální žraso, navíc, co se knize většinou moc odpustit nedá, filmu často prominete, takže co by ne…

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.