Ekhö se prsí v Modré CRWI

Změna je život, a proto přišlo nakladatelství CREW s novým modelem svého časopisu a představuje se nám Modrá CREW. Na rozjezd vymyslelo nakladatelství francouzský komiks Ekhö: Zrcadlový svět, který je trochu pohádka, trochu dobrodrůžo a nechybí ani špetka erotiky. A holky tam mají velká prsa.


Děj na první pohled nevypadá příliš záživně. Pohledná blondýnka Mravena Draapulová se dostane z našeho světa do světa fantazie, kde nefunguje nic na elektřinu a žijí zde podivní tvorové, od mluvících čipmanků po létající ještěry. Nakukovat do “druhého” světa je zábavné, protože s sebou přináší spoustu barviček, pitoreskních tvorů, magických kejklí a prapodivných zvyků. Například čipmanky závislé na čaji nebo nevrlé čtyřnohé taxíky.

Co je Modrá CREW?
Krev aristokratů bude vycházet každý čtvrt rok a o obsahu časopisu rozhodují předplatitelé hlasováním. Vždy se dočkáme minimálně stostránkového komiksu, který se dá číst samostatně a tudíž netřeba čekat x měsíců na dokončení příběhu. Více informací naleznete přímo na stránkách.

Společně s ní se do tohoto světa dostane neznámý muž, a nastávají tak poměrně komické situace. V tomto mixu žánrů má komedie navrch a scénárista Christophe Arleston dostává Marvenu do zábavných taškařic a hádek. Nezapomíná ale ani na napínavé momenty nebo drama.

ekho-ukazka-2

Kreslíř Alessandro Barbucci dodal postavám dostatek života a soustředil se hlavně na ženy. Často je vidíme v sugestivních pózách, i ve zcela asexuálních situacích. Jakmile dojde na skutečnou erotiku,o ladné křivky není nouze a sexuální napětí by se dalo krájet.

V první Modré CRWI se nachází dva příběhy ze Světa za zrcadlem: New York a Císařská Paříž. Díky tomu dojde ke změně prostředí a my se můžeme kochat pohádkovým světem, se kterým si Barbucci skutečně vyhrál. Příběh odsýpá rychle, jen škoda, že obsahuje prvky deus ex machina v podobě duchů mrtvých lidí vtělujících se do hlavní hrdinky. Což je laciný způsob jak posunout děj dál a ruší to ve čtení, ale nejedná se o žádnou tragédii. Mnohdy díky tomu i dojde k humorným okamžikům.

ekho-ukazka

Modrá CREW působí jako povedený formát, který českému trhu představuje zase trochu jiné komiksy, než na který byl dosud zvyklý. Ekhö: Zrcadlový svět je dobrou první volbou. Jedná se o čtivý komiks, na který se dobře kouká a působí jako příjemná a chytrá oddychovka.

80 %

Název: Ekhö: Zrcadlový svět
Kresba: Alessandro Barbucci
Scénář: Christophe Arleston
Překlad: Richard Podaný
Nakladatelství: CREW
Počet stran: 100
Rok vydání: 2016
Poznámka: vychází v časopise Modrá CREW

Několik slov o autorovi článku:

Autor: Ondřej "Walome" Hartman

Walome s recenzováním začal (když nepočítáme jeho blog) na stránkách Topzine.cz, kde zůstal necelý rok. Po kratší pauze se v roce 2012 stal redaktorem magazínu MFantasy, kde vydržel o něco déle. Po zkušenostech načerpaných nejen z těchto webů se stal spoluzakladatelem webu Dagon.cz, kde zůstane, dokud se Dagon nepřestane plavit ve fantasy vodách. Mezi jeho oblíbené subžánry patří urban fantasy, ale nepohrdne ani kvalitní high fantasy. Věnuje se také hraní PC a PS her a čtení komiksů.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.