Conanova dobrodružství v moderním hávu e-knih

15.8.2017    Redakce    Knihy / Literární brána

Městská knihovna v Praze se nijak netají tím, že vcelku přívětivě pohlíží na fantastiku jako literární žánr, a všelijak ji podporuje. Za zmínku určitě stojí literární dílny pro začínající autory nebo, dnes již tradiční, CONiáš. Málokdo ale ví, že fantastika začíná pomalu prosakovat i do dalších polí působnosti městské knihovny – a sice do její e-publikační činnosti.

Již od roku 2009 se Městská knihovna v Praze věnuje vydávání elektronických knih. Během té doby publikovala celou řadu děl, ale do vod fantastiky zatím nijak hlouběji nemířila. V posledních dvou letech se však začínají objevovat první vlaštovky a zdá se, že by jich mohlo do budoucna útěšně přibývat. Čtenáři si prozatím mohli stáhnout například tři sborníky Rokle šeré smrti – soubory vítězných povídek ze stejnojmenné literární soutěže –, či sborník Prostě náhoda, v němž se o své slovo přihlásilo několik účastníků workshopu Mistři písmen, učni slov vedeného Mílou Lincem.

Letos v létě se ale knihovně podařil skutečně zdařilý úlovek – Conan. Kdo by neznal nejslavnějšího barbara na světě, bojovníka, svůdce a hrdinu příběhů Roberta Ervina Howarda? Conan ve své době položil základ subžánru sword & sorcery a dodnes patří k nejoblíbenějším postavám fantastiky.  Nadále inspiruje celou řadu spisovatelů, kteří v jeho archetypu spatřují vzor pro své vlastní literární hrdiny, nebo se rovnou pouští do nových příběhů s Cimmeřanem v hlavní roli.

Městská knihovna v Praze vydala ve třech svazcích soubor veškerých textů s Conanem od R. E. Howarda, které nepřeložil nikdo jiný než Jan Kantůrek. Na více než tisíci stranách si tak můžete vychutnat líté bitvy, magii, dobrodružné výpravy a tu správnou hrdinskou atmosféru. Všechny tři svazky navíc opatřila obálkami Alena Kubíková, kterou můžete znát, mimo jiné, například jako ilustrátorku knih Terezy Matouškové.

Všechny tři svazky Conanových příběhů si můžete stáhnout zdarma na stránkách knihovny:

Conan I

Conan II

Conan III

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.