Ben Aaronovitch v Praze, Ostravě a Pardubicích

13.7.2017    Redakce    Informační brána

Autor známé knižní řady Řeky Londýna Ben Aaronovitch už balí kufry do České republiky. Dorazí příští týden, aby se setkal se svými hojnými českými fanoušky. Setkání s ním se odehraje hned na třech místech – v Praze, Ostravě a Pardubicích.


Se svými českými čtenáři se poprvé setká 18. 7. v 19.30 ve Floating Gallery Avoid na pražské náplavce v rámci festivalu Na vlnách MKP. Besedu s autorem bude moderovat scenárista Tomáš Baldýnský. Kromě městské fantasy série Řeky Londýna se bude ptát i na psaní scénáře k seriálu Doctor Who, ke kterému Ben Aaronovitch přispěl několika epizodami. Po akci bude autogramiáda a koncert kapely Doggybags.

Hlavním důvodem Aaronovitchovy návštěvy je Meltingpot v Ostravě, diskusní fórum v rámci festivalu Colours of Ostrava, kde bude v pátek 21. 7. ve 13.30 pokračovat v diskusi s Tomášem Baldýnským před festivalovým publikem na Kosmas/Argo stage v Gongu.

Poté se Ben přesouvá do Pardubic na nejtradičnější setkání fanoušků sci-fi, fantasy a hororu Parcon (a to v rámci Gameconu). Také zde se setká s fanoušky, beseda s ním je naplánována na sobotu 22. 7. ve 13 hodin. Tím končí autorův oficiální program.

Řeky Londýna jsou knihou, které si nelze nevšimnout – a to nejen díky skvělé obálce Kateřiny Bažantové. „Ty obálky jsou naprosto skvělé. Vždycky si říkám, že už mě Kateřina nemůže ničím překvapit, ale pak přijde další česká obálka a já jsem zase úplně štauf“, komentuje české výtvarné pojetí sám autor.

Výrazná městská fantasy s policisty-čaroději v hlavní roli, která se odehrává v okouzlujícím Londýně dnešních dní, zaujala nejen české čtenáře jak nápadem, tak suchým britským humorem, který je Benu Aaronovitchovi vlastní – a Češi jej milují. Prvního dílu v češtině zatím pětidílné řady (pátým dílem je komiks Čarojízda) se prodalo již téměř deset tisíc výtisků.

 

BEN AARONOVITCH (* 1964)

Jako dospělý rychle zjistil, že má talent pouze pro psaní a vcelku rychle se prosadil jako televizní scenárista. Pracoval pro proslulý anglický seriál Doctor Who či pro levnou space operu Jupiter Moon a posléze se pustil i do knižních dobrodružství proslulého Pána času. V devadesátých letech tak publikoval romány z řady Doctor Who: Remembrance of the Daleks (1990), Transit (1992), The Also People (1995) a So Vile a Sin (1997, ve spolupráci s Kate Ormanovou). Ve druhé polovině devadesátých let se však jeho literární kariéra dostala do slepé uličky, která ho dovedla k zaměstnání v síti knihkupectví Waterstones, což se ovšem ukázalo jako ideální šance začít psát vlastní příběhy. Vznikla tak úspěšná série městských fantasy s policejním konstáblem Peterem Grantem.

 

Knihy Bena Aaronovitche vydané v Argu:

Řeky Londýna, 2015

Měsíc nad Soho, 2016

Šepot podzemí, 2016

Prokleté domovy, 2017

Čarojízda (komiks navazující na čtvrtý díl), 2017

Připravujeme:

Záludné léto

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.