Amazing Spider-Man: Rodinný podnik – Když má Spider-Man prima ségru…

12.9.2017    Vendula Kreplová    Komiksy / Literární brána

Peter Parker už ve svém životě zažil spoustu podivných věcí. Ale když ho jednoho dne v civilu přepadne skupina mužů a zachrání ho dívka, která mu posléze prozradí, že je jeho sestra, Peter zjistí, že stále dokáže být překvapený… nemile.


Rodinný podnik na první pohled zaujme svou propracovanou kresbou. Vizuální pojetí s jemnými rysy a konturami lahodí oku. Tvůrci zvládli dovedně odlišit i flashbacky z minulosti různých postav – podle toho, jestli jsou černobílé nebo vyvedené sépiově ihned poznáte, komu dané vzpomínky náleží.

Celkové ladění komiksu je spíše pochmurné, čemuž odpovídá i Peterova vizáž (zapomeňte na uhlazeného středoškolského šprta). Temnou atmosféru jen občas prosvětlují vtipy, které Spider-Man rád trousí při boji s nepřáteli, ale příběh se brzy vrátí zpět do vážných kolejí. Co se tematického zaměření týče, Rodinný podnik svou výstavbou děje značně připomíná detektivku, a záhada, kterou tvůrci vytvořili, je tak napínavá, že čtenáře nutí otáčet jednu stránku za druhou. Komiks má díky tomu rychlý spád a brzy ho budete mít přelouskaný, což je jedině škoda – díky úchvatné kresbě a poutavému příběhu budete dost pravděpodobně po jeho dočtení chtít nášup. Ten naštěstí možná časem dostaneme – konec k pokračování přímo vybízí.

O Rodinném podniku platí, že čím méně toho o komiksu budete předem vědět, tím lépe si ho vychutnáte. V příběhu vystupuje jeden z dobře známých komiksových padouchů a je zde stejně působivý a děsivý, jak si ho pamatujeme. Dvě dějové linie, které příběh vytváří, se nakonec šikovně propojí, a milovníci detektivek se špionážním nádechem, a mimo jiné i technofilové, si tak přijdou na své.

Rodinný podnik se rozhodně povedl. Zvládá kombinovat staré příběhové motivy s novým pojetím kresby, nabízí napínavý příběh a v závěru se dočkáte malého bonusu v podobě náhledu do jeho tvorby. Navíc nabídne naprosto skvělou nadávku, kterou můžete využívat: odporná zbytečná hromada bílkovin. Pokud tedy máte rádi Spider-Mana a komiksy obecně, tento si najděte. O moc lepší už to být nemohlo.

80 %

Název: Amazing Spider-Man: Rodinný podnik
Kresba: Gabriele Dell’Otto, Werther Dell’Edera
Scénář: Mark Waid, James Robinson
Překlad: Jiří Pavlovský
Nakladatelství: Crew
Počet stran: 112
Rok vydání: 2017

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.