Akční řežba jménem DOOM sází na jednoduchá pravidla

17.11.2017    Lukáš Vaníček    Herní brána / Stolní hry

Vydavatelství Blackfire na čeký deskoherní trh přineslo velkou krabici narvanou démony až po okraj. Nová verze deskové hry DOOM přímo vychází z nového restartu počítačové hry z roku 2016, a to jak grafikou, tak hratelností. A ta je prsotě… „doomovská“.  Až čtyři mariňáci mají většinou jednoduchý úkol – vrátit démony zpátky do pekla, a to ideálně v co nejvíce kusech.


I když pravidla vypadají složitě, opak je pravdou. Jakmile projdete úvodní misí a lousknete všechny tři knížky, samotné hraní bude jednoduché a většina herních mechanik se snaží vzájemné kydlení jen ulehčit. Jak se nový DOOM hraje vysvětlujeme v podrobném videu:

 

A jak to celé na naši redakci působí? Výborně. Kydlení démonů se prostě v novém DOOMu povedlo.

80 %

Název: DOOM: Desková hra
Druh hry: ameritrash (desková střílečka)
Počet hráčů: 2 – 5
Délka hry: 180
Distributor: ADC Blackfire Entertainment
Herní kategorie: semikooperativní (1 hráč hraje za démony, až 4 za mariňáky
Rok vydání: 2016

Několik slov o autorovi článku:

Autor: Lukáš Vaníček

Lukáš Vaníček poprvé přičichl k žánru fantasy v Městské knihovně v Nechanicích, kde v nejzazším koutku objevil první díl desetidílné ságy Davida Eddingse Belgariad a Malloreon. (V knihovním fondu však scházel desátý díl), který marně sháněl dalších pět let). Když dočetl celou knihovní poličku, začal budovat vlastní knihovnu. Už od gymnaziálních studií chtěl být novinářem. Brzy si ale uvědomil, že bez praxe to nepůjde, a tak se stal redaktorem Fantasyplanet, která v té době zažívala renesanci. Poté pracoval i pro Topzine v jeho nejranějších začátcích, ale zde vydržel jen tři roky. Pro Fantasyplanet psal až do roku 2015, odkud prchá naštvaný na tehdejší vedení a úkryt nachází pod Dagonovými ploutvemi.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.