22. PragoFFest – Velký festival popkultury

28.1.2018    Redakce    Publicistická brána

22. PragoFFest – velký festival popkultury. Videohry, kostýmy, comics, anime, seriály, stolní hry…

Modrá škola (Praha Háje) opět přivítá fanoušky sci-fi, fantasy a hororu v hrách, filmech, seriálech, anime, comicsech, knihách, kostýmech. Připraveno je pro ně přes 550 pořadů. Hráči si užijí několik desítek konzolí a počítačů s videohrami, 40 stolů s deskovými a karetními hrami.  

Největší pražský festival popkultury proběhne od 1. do 6. února 2018, o dva dny delší, než loni.


Návštěvníci šestidenního festivalu si mohou zahrát pestrý výběr her – od videoher přes hudební, taneční, deskové, karetní, miniatur až po hry na hrdiny. Čeká je prezentace novinek, přednáškový program o videohrách, besedy s osobnostmi videoherní scény i turnaje o ceny.

Pro fanoušky sci-fi je připraven program o Star Wars a Star Treku, Doctoru Who a podobně. Program FutureCon se věnuje vědě, technice a lidstvu.

Pro fanoušky fantasy je sestaven program s tématy Hra o trůny, Harry Potter, Pán prstenů a další.

Zkrátka nepřijdou ani fanoušci hororu (upíři, zombie, vlkodlaci…) v Nightconu.

Pro fanoušky asijských kultur a japonských kreslených fenoménů manga a anime je připraven program AsianStuff. PoníCon je o jiném animovaném fenoménu – seriálu My Little Pony.

Válečné hry miniatur a víkendový program o nich lze najít v programu WarGameConu.

Program Knihovna je připraven ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze. Mezi hosty se objeví čeští spisovatelé a spisovatelky fantastiky. ComicsCon pro příznivce komiksů.

Ve speciálním programu lze najít stánek MatFyz s matematikou a fyzikou podanou zábavným způsobem, šermířský workshop, možnost zkusit dabing, zahrát si v simulátoru Star Trek můstku Artemis, vyzkoušet japonské šachy Shogi, prohlédnout si kostýmy nejen Star Wars, nakoupit u řady tematicky orientovaných prodejců.

Vstupné od 150 Kč za čtvrteční večer až po 1350 Kč za celý festival.

Doprava metrem C na konečnou Háje. Parkování zdarma na velkém volném parkovišti. Šatna. Levné občerstvení. Možnost ubytování ve spacáku.

Další informace o programu a službách naleznete na stránkách www.pragoffest.cz.

O PragoFFestu

PragoFFest vznikl v roce 2010 rozšířením tradičního Pragoconu (od 1997) o bohatý videoherní program a zajištěním lepší organizace a služeb. Festival pořádá neziskový spolek SFK Avalon, pořadatel série FFestivalů, ve spolupráci s fanouškovskými komunitami a kluby, ale i s profesionálními partnery.

PragoFFest 2017 navštívilo okolo 2000 fanoušků a hráčů.


22. ročník Pragoconu / PragoFFestu

Václav Pravda

Už dvaadvacátý ročník velké pražské události pro fanoušky her všeho druhu, sci-fi, fantasy a hororu opět proběhne v Modré škole, od čtvrtka 1. do úterý 6. února. Největší pražský festival popkultury pro vás připravuje velké herny a program s více než 550 pořady.

9. PragoFFest (navazující na 13 Pragoconů) se koná 1.-6.2. v Modré škole, Kupeckého 576, Praha Háje. Na konečné metra C Háje.

Programové linie

Fanoušci sci-fi pro návštěvníky připravili program věnující se Star Wars a Star Treku, nejen Doctoru Who a Sherlockovi v Britconu, mnoha dalším SF seriálům v SeriesConu.

Fanoušci fantasy se mohou těšit na pořady zabývající se fenomény jako Hra o trůny, Harry Potter a Pán prstenů, ale i dalšími fantasy a historickými tématy.

Nightcon potěší příznivce hororu a paranormálna – upírů, zombie, vlkodlaků i duchů.

Fanoušci Asie a japonské mangy a anime se zabaví v programu Asia Stuff. Dalším kresleným příběhům se věnují v ComicsConu a PoníConu (My Little Pony).

Program Knihovna je připraven ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a věnuje se literární fantastice z pohledu spisovatelů, redaktorů i fanoušků. FutureCon se věnuje vědě, technice a lidstvu.

Manifest fantastiky se zaměřuje na fanouškovství a speciální témata, která jinam nezapadají.

Herny a herní program

Herní část PragoFFestu dosahuje 700 m2. Účastníci si zahrají pestrý výběr her – od videoher přes hudební, taneční, deskové, karetní, miniatur až po hry na hrdiny. SkillZone a ASUS počítačové herny, MSI notebooková herna a konzole Nintendo Switch a 3DS ve stánku Conquestu, herna 20 FF konzolí, Muzeum videoher, simulátor Star Trek můstku Artemis a navrch 40 stolů s deskovkami včetně japonských „šachů“ shogi… Skvělá možnost si pořádně zahrát.

Videohrám je také zaslíbená přednášková a besední GameLine a hrám válečných miniatur zase WarGameCon.

Speciální program

Vyzkoušet lze dabing ve studiu Fénix ProDabing. O fyzice, matematice a virtuální realitě se zábavně poučíte ve stánku Matematicko-Fyzikální Fakulty UK. Šermířský workshop nabídne možnost protáhnout si tělo. U stánku kostýmových organizací si lze prohlédnou Star Wars kostýmy. Městská knihovna nabídne Knihovnu v krabici, možnost zápůjčky sci-fi a fantasy knih přímo na festivalu.

Vstupné

Pro ty z vás, kdo nepropadli už teď nadšení a nekoupí si vstupenku na celý PragoFFest za 1350 Kč za 6 dní programu, je možnost si vyzkoušet účast i jen na půl dne, v libovolném čase, za 200 Kč v pátek a v neděli, 250 Kč v sobotu a 150 Kč v pondělí a v úterý.

Další informace naleznete na stránkách www.pragoffest.cz.

Více o programu ZDE.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.