20. ročník festivalu her, sci-fi a fantasy PragoFFest

16.1.2016    Redakce    Informační brána

Hráči videoher si užijí mnoho desítek konzolí a počítačů na největším pražském festivalu popkultury od 28. do 31. ledna 2016. Modrá škola na Hájích přivítá také fanoušky sci-fi, fantasy a hororu v hrách, filmech, seriálech, anime, comicsech, knihách. Mnohé z nich v kostýmech.


foto_pgf2014_1Herní část PragoFFestu přesahuje velikostí (přes 1100 m2) a pestrostí i podzimní herní veletrhy, přestože je pořádán neziskovým spolkem. Návštěvníci čtyřdenního festivalu si mohou zahrát pestrý výběr her – od videoher přes hudební, taneční, deskové, karetní, miniatur až po hry na hrdiny. Je plánován bohatý přednáškový a diskusní program o videohrách, nejen o League of Legends v LegendConu. Chybět nebudou besedy a autogramiády s osobnostmi videoherní a YouTube scény. Připravujeme prestižní turnaje o ceny, včetně úvodního turnaje Mistrovství ČR v počítačových hrách o 20 tisíc Kč. V programu je i přednáškový program pro hráče válečných her miniatur WarGameCon.

Fanoušci sci-fi se dočkají pořadů o Star Wars a Star Treku, dalšími tématy programu jsou Doctor Who, Červený trpaslík a mnohé další seriály, filmy a knihy, další i v linii SeriesCon. Potěší je předváděcí stánky Matematicko-Fyzikální Fakulty UK i program FutureConu, věnovaný vědě a technice.

Fanoušci Japonska a japonských kreslených fenoménů manga a anime ani letos nepřijdou zkrátka. Pro příznivce jiných kreslených fenoménů jsou připraveny pořady v ComicsConu a PoníConu (o seriálu My Little Pony).

foto_pgf2014_4Program Knihovna je připraven ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a věnuje se literární fantastice. Hosty bude řada českých spisovatelů a spisovatelek i redaktorů časopisů.

Fanoušci fantasy se mohou těšit na linie s fenomény jako Hra o trůny, Harry Potter a Pán prstenů (společně s dalšími fantasy a historickými tématy). Nightcon je určen příznivcům upírů, zombie, vlkodlaků a duchů, tedy hororu a paranormálna.

MoveCon je pro ty, kdo se chtějí naučit základy tanců, bojových umění a šermu.

Ve speciálním programu lze najít kostýmovou soutěž PragoCosplay, možnost vyzkoušet si dabing, seznámit se s únikovými hrami, zahrát si v simulátoru startrekovského můstku Artemis…

 

Hlavní programy PragoFFestu:

 • PragoCon = bohatý přednáškový a další program o sci-fi a fantasy (500 pořadů).
 • GameExpo = 1100 m2 herního programu – herny konzolových, počítačových, hudebních, deskových a karetních her, her miniatur, na hrdiny… a pořady o hrách.
 • Advík Zima = manga & anime, hudební & taneční hry, Japonsko a Orient.
 • LegendCon = o hře League of Legends, včetně turnaje o 20 tisíc Kč.

Obsah:

 • turnaje a hraní her (videoher na konzolích a počítačích, RPG, deskových a karetních her, hudebních a tanečních her, …)
 • filmy, seriály, anime a další projekcelogo_pragoffest_male
 • besedy s hráči, youtubery, herci, spisovateli, výtvarníky, vědci…
 • odborné a humorné přednášky odborníků a fanů…
 • ceremoniály, divadelní a šermířská představení…
 • literární workshopy, soutěže, výstava
 • autogramiády a fotografování s hosty
 • taneční workshopy a bojové umění
 • prodej tematického zboží

Vstupné:

Vstupenku a služby lze koupit předem do 26.1. nebo na místě.

Čtvrtek 28.1.   18-1h.             120 Kč / 150 Kč

Pátek 29.1.      9-2 h.              300 Kč* / 350 Kč

Sobota 30. 1.   9-2h.               300 Kč* / 350 Kč

Neděle 31.1.    9-17 h.                        180 Kč / 200 Kč

Celý (2x půl a 2x celý den)    750 Kč / 850 Kč

* cena půldenního klouzavého vstupného na místě

50% sleva pro děti do 12 let.

 

Speciální program a novinky

foto_pgf2014_3Také speciální program mimo linie je pestrý – zažít můžete simulátor startrekovského můstku Artemis, dabing na zkoušku studia Fénix ProDabing, budete mít možnost vyzkoušet si 15minutové demo únikové hry díky The Chamber i předvádění japonských „šachů“ shogi. Jistě potěší i stánek Matematicko-Fyzikální Fakulty UK, který fyziku a matematiku podá zábavně v pokusech a ukázkách. Budete se moci zdarma vyfotit a nechat si vytisknout fotku, to se jistě hodí, protože kostýmovaných účastníků bude jistě hodně.

Letošními novinkami jsou kromě programových novinek, dvou pódií a dvou heren také vyšší vstupné na místě (doporučujeme koupit si vstupenku předem do 26.1.), jednotné odbavení podle kódů, rozšíření nabídky občerstvení, více prodejců tematického zboží…

Další informace naleznete na stránkách www.pragoffest.cz.

 

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.